רן ידעי: משרדי הממשלה מסיעים מהגרי עבודה לאשקלון Reviewed by Momizat on . האם נמצא הפתרון לחידה: איך הגיעו כ 2000 מהגרי עבודה מסודן וארתריאה לאשקלון?  הבוקר (ה) שלח פעיל הציבור רן ידעי מכתב רחב תפוצה לרה"ע, שר הפנים ומבקר המדינה בו הו האם נמצא הפתרון לחידה: איך הגיעו כ 2000 מהגרי עבודה מסודן וארתריאה לאשקלון?  הבוקר (ה) שלח פעיל הציבור רן ידעי מכתב רחב תפוצה לרה"ע, שר הפנים ומבקר המדינה בו הו Rating:

רן ידעי: משרדי הממשלה מסיעים מהגרי עבודה לאשקלון

האם נמצא הפתרון לחידה: איך הגיעו כ 2000 מהגרי עבודה מסודן וארתריאה לאשקלון?  הבוקר (ה) שלח פעיל הציבור רן ידעי מכתב רחב תפוצה לרה"ע, שר הפנים ומבקר המדינה בו הוא דורש להפסיק את הנוהג של הסעת המהגרים לאשקלון, לפי דברי רן ידעי משיחות שביצע עם מהגרים המסלול שמגיעים אותם מהגרים לאשקלון מתחיל  מאיסופם מגבול מצרים משם המהגרים מועברים לכליאה ולאחר כחודש של שהייה במתקן הכליאה המהגרים הרבים מועברים בהסעות ישירות לצומת אשקלון.

האם נמצאה הדרך להבאת המוני תיירים לאשקלון?  האם המדינה "החליקה על הראש"? האם לא חסר לנו די בעיות וצרות  בעיר אשקלון הסובלת דייה מחוסר תעסוקה ובעיות רווחה רבות עד כדי כך שישנו הצורך לייבא צרות חדשות?

רק ביום שני השבוע העיר אשקלון סערה כאשר  צעיר סודני בן 25 ניסה לבצע את זממו באחת התלמידות באולפנת צביה . בעת המנוסה עלה הסודני על גג מבנה בית הספר נפל ונפצע קשה, רן ידעי יו"ר ועד ההורים באולפנה וקבלן במקצועו החליט לחקור את מקור הגעת  העובדים לאשקלון.

רן ידעי שהופתע מתוצאות הבדיקה שערך החליט לפעול בנושא וכתב מכתב:

והנה טרם יקראו לי גזען , אליטה , מתנשא ועוד כמו המון ביטויים שרבים מהם חוששים , הרי אני פטור מחשש כי זה תימני אנוכי וצבע עורי כהה .בחודשים האחרונים נדהמתי לשמוע ולגלות כי  המסתננים מוסעים כדרך קבע לתוך מרכזי הערים השונות בארץ במימון וע"י ממשלת ישראל .

סודאנים וארתראים באשקלון – 2000 מהם כבר כאן

כך שמעתי כי אוטובוסים ממוזגים וחדישים מידי לילה מאילת אוספים את המהגרים לתוך שטח דרום תל אביב ואף זוכים לאשרת כניסה ואפילו לאשרת עבודה.

בתור יו"ר וועד ההורים של אולפנת צבייה נדהם  אני לראות כי אני הילד הגדול האחראי לשלומן של התלמידות מבין שנינו. בהמשך לחיפוש האחרון  שלך בגוגל לגבי הסופר טאנקר ,

תעשה עוד חיפוש : תאיר רדה , לא תאמין היא נרצחה .

ומילא , במתחם אחד מרוכז , מבוקר , מפוקח , ניתן יהא לקלוט את העולים לארץ הקודש , בברכה , בצורה סבירה , מדודה ושקולה , כך טעיתי לחשוב , לא העליתי על דעתי כי משרד ממשלתי מפזר את האוטובוסים כמו גרעינים בשדה , בין הערים השונות מבלי יכולת פיקוח וקליטה נאותים וסבירים.

כאילו אומרים ההם שם למעלה , אנחנו " נעמיס " את הסחורה על האוטובוסים בצורה יפה , נשחרר את הסחורה בפתח העיר , נחתום מיד על אשרות השהייה , נסתלק מהמקום ונותיר לתושבי העיר את הבעיה .

אני אומר את האמת ובצורה הכי גלויה , הייתי בור ועם הארץ ונירדמתי בשמירה , עד היום בנושא של הורדת "הנוסעים " באופן יזום ע"י משרד הפנים בערים השונות , אבל כאשר אני רואה התרבות לא פרופורציונאלית וטבעית של המסתננים בעיר אשקלון , חשדתי שיש כאן התרבות שאינה דרך טבע .

ונדהמתי לשמוע כי משרד הפנים החליט לתת לנו פרס ערי הדרום ,ולהעמיד אותנו במבחן כיצד נקלוט את עשרות האוטובוסים של אותם מסתננים מבלי להכין אותנו מראש .

מילא לא להתחשב בנו תושבי העיר והמדינה , אבל לא להתחשב טיפה בצרכים של הפליטים הללו ולזרוק אותם בפתח העיר כאילו היו שקית אשפה שלא צריכים סיוע , הדרכה , הכנה וקליטה ?

שלשום אדוני , חדר מסתנן כזה שהבאת אלינו לעיר וזרקת אותו בשערי העיר מבלי לעשות דבר ולנו לתת הודעה , וכמעט שהיינו נאלצים לקבור את ילדתנו בגלל החובבנות שלך וחוסר המקצועיות של משרדך.

אתם שפויים ? אתם רציניים ? אתם שכחתם שאתם נבחרי ציבור לטובת האזרחים שבחרו בכם ? לא יתכן שתשימו לי בעיר שדה מוקשים ותמתינו מתי הוא יתפוצץ לי בפנים , מבלי שתבינו כי  ברגע שאדע לא אשתוק ולא אגמגם .

הבוקר עת תחקרתי את המהגרים בעיר אשקלון התברר לי אישית ע"י המהגרים כי ישנו תהליך מסודר של סלקציה ושינוע , מגיעים מידי לילה פליטים דרך קבע לגבול מצריים , הם נקלטים בזרועות  פתוחים ע"י נציגי משרד הפנים , מתוחקרים מעט , שוהים כחודש ואולי אף פחות עד לביצוע מעט מבדיקות הרפואיות ( כדי לסמן עוד V לקראת החקירה הבאה של מבקר המדינה …. ) ואז מתחיל
התהליך ההזוי.

שואלים את המסתננים היכן יש לכם חברים ו/או משפחה והם מוסעים באוטובוסים של המדינה בחינם וללא תמורה ( כמה מרגש והומאני ) , לערים השונות בשיטת תוכנית כבקשתך .

וכך יוצא כי בתחנת האוטובוס בצומת אשקלון יורדים להם התיירים החדשים במימון ובחסות משרד  הפנים כאילו הפכו הם למשרד התיירות ובעצם זהו חלק מהשירות של הסבר פניך לתייר .

הזוי !! מדהים !! עצוב !! אבל לצערי לא מפתיע .
באמת רק ליברמן יכול ?? רק אביגדור וישראל ביתנו מסוגלים לעשות דברים כנגד הדעה של  המתנגדים ויפי הנפש ?

אדוני שר הפנים ,
אמרתם לראשי העיר ולתושבים שזה מה שאתם עושים ?
מאחר ואוזלת ידכם היא כה גדולה , הריני להעביר לך קצת מהמועקה שיש לי בימים האחרונים ,  שאולי תרגיש טיפה אחריות וכאב למחדל הזה שהביא לתקיפתה של בת ישראל בצהרי היום והכל  בגלל חובבנות וחוסר רצינות והיערכות .
אני מקווה כי ראשי הערים ישימו לדבר הזה סוף וישביתו את המדינה עד ימצא לתופעה ההזויה  והמפחידה הזו , סוף !!!
תאמין לי , אני במקומך , אם הברירות הם לאפשר חתימה  לאשרות כניסה בלתי מבוקרת , חובבנית ומסוכנת או להתפטר ,
יודע היטב מהי ההחלטה שעלי לקבל , ואתה ??

איך מצפים כי עיר תסכים למצב שבו יזרקו לה במחשכים ובמסתרים ,אנשים באישון לילה , בלי הדרכה , בלי הכוונה , בלי סיוע , בלי קליטה ואחר כך ישאלו כולם איך הגענו למצב שכזה ??!! אתה רוצה לשים אותם אצלנו כי אין ברירה , תעשה כל הדרוש ותדאג לתקציבים ולהכנה . אל תפקירו את המסתננים ותזרקו אותם בפתח העיר כי התוצאות יהיו קשות כמעט כמו אירוע של השריפות.

תגובות (8)

 • מיעה

  בוקר טוב לך אזרח מאשקלון אנחנו כבר סובלים שנים בתל אביב זועקים אבל אף אחד לא שומע הם סוגרים את העיניים חזק ואוטמים את האוזנים וכך נבנה לו מחדל שאני לא יודעת מה יהיה בסופו הם חוטפים תיקים אונסים גונבי גבול עבודה מעבירי מחלות ואף אחד לא עושה כלום אבל ממש כלום לעזאזל איתם

  המלץ: חזק! 0 חלש.. 0

  להגיב
 • חן

  זה נורא!!!למה תושבי העיר צריכים לסבול!כל האנשים מבוגרים לא יוצאים מהבית כי מפחדים שישדדו אותם בבית או בחוץ זה לא באמת משנה.אמהות לא מוציאות ילדים לגנים לשחק כי גם שם יש המון פליטים,אני מפחד באצמי להיות הרבה מחוץ לבית שלא יפרצו לי כי גם ככה אין לי הרבה ואני ובעלי מפחדים כבר לישון בלילה.רק לפני חודש מצאנו דירה הזאת נורא חמודה ושקטה ופתאום הכל הפך מחלום לסיוט..והנה עוד הוככה לבעלי פרצו לאוטו של עבודה היום ואף אפילו הזיזו אותו מהמקום וכמה מטרים..די כבר כמה אפשר.אני עברתי מרמת גן לכאן לא בשביל סודנים חשבתי שפה יותר שקט,אני לא גזענית אבל זה בלתי ניסבל לפחות הם לא היו עושים את כל זה והיו חיים בשקט אבל מה זה?!?ואיפה ראש העיר שלנו..???!?בונה עוד כיכר,עוד גן לילדים שיושבים שם 24 שעות רק סודנים.מה יהיה הסוף לכל הפחד הזה והפריצות האלה!!לא בשביל זה עברתי לאשקלון!חברים תתעוררו אחרת עוד שנה זאת יהיה עיר רפאים וחוץ מסודנים לא יהיה פה אף אחד!ראש העיר בוקר טוב!! אנחנו כבר לא יכולים לחיות ככה!!

  המלץ: חזק! 0 חלש.. 0

  להגיב
 • - מייק פלג

  לרן ידעי!

  מה, אתה לא מבין שידיו של אלי ישי קשורות.

  החוק הבינלאומי לא מרשה לגרש פליטים שקיימת סכנת חיים במדינותיהם. עוד שנתיים שלוש גם אנחנו נוכל להתעלק על איזושהי מדינה אחרת מהסיבה הזו.

  כשאלי ישי הייה שר התמ"ת האחראי על תוכנית וויסקונסין הוא למד שתושבי אשקלון לא שווים הרבה ושאפשר לעשות בהם כל דבר. למה שלא ישלח עלינו את הסודאנים אריתראים ושאר ירקות

  המלץ: חזק! 1 חלש.. 0

  להגיב
 • אורי

  כול הכבוד על הערנות והיוזמה צריך לעצור את התופעה ומהר

  המלץ: חזק! 0 חלש.. 0

  להגיב
 • זבלן מחיריעעע

  נו טוב אשקלון תמיד נחשבה בעיני המושלים כפח האשפה של ישראל ראה דוגמת ארובות הפחם וכדו אבל את קוקה קולה לא השכילו להביא

  המלץ: חזק! 1 חלש.. 0

  להגיב
 • תל אביב

  מעולה, למה שרק אנחנו נסבול?

  המלץ: חזק! 0 חלש.. 0

  להגיב
 • זוהר

  גרוע מאוד !

  המלץ: חזק! 1 חלש.. 0

  להגיב

עורך: יוסי פרטוק מנהל האתר: גל חזיזה ------------ קבוצת אשקלונט: אשקלון ביז , תפריט אשקלון , לוח הנדלן - אשקלון 1 , אתרים זה אנחנו

גלגל למעלה